Projektas ,,Keliauju į pasakų šalį“

1Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinėje „Darbštuoliukų“ grupėje lapkričio 3-31 dienomis logopedė Žydrūnė Karvelienė vykdė projektą „Keliauju į pasakų šalį“. Pasakos – tai puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, sakytinę kalbą bei vaizduotę. Projekto tikslas – turtinti vaikų žodyną, atmintį, dėmesingumą, ugdyti komunikavimo ir socialinę kompetencijas. Veiklų metu vaikai klausėsi pasakų: „Ropė“, „Pagrandukas“ ,„Trys paršiukai“. Vaikai patys inscenizavo, sekė draugams šias pasakas. Taip pat atliko menines veiklas: aplikavo ropę, nupiešė pagranduką ir pasigamino iš tualetinio popieriaus ritinėlių personažą – paršiuką. Pasitelkiant STEAM metodus, statė paršeliams namus iš Lego bei gamtinės medžiagos. Konstruodami, kurdami kartu vaikai mokėsi dirbti komandoje ir draugiškai sutarti. Bandė pūsti pastatytus namelius ir nei vienas nesugriuvo, nes vaikai stipriai pastatė, netingėjo. Vaikai suprato, kad, kartu ir draugiškai susitarus, galima padaryti daug. Nugalėjo draugiškumas ir gėris. Veiklų metu, vaikai įsitraukė į kūrybinį procesą ir patyrė daug džiaugsmingų emocijų.