Žemės dienos minėjimas

     20170320_102714
     Kasmet kovo 20 d. visas pasaulis mini Žemės dieną. Lietuvoje Žemės diena įteisinta 1992 metais. Ši visiems svarbi diena, atsirado iš žmonių susirūpinimo Žemės likimu. Todėl Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija inicijavo svarbią Žemės dienos minėjimo akciją ir, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 23 ir 57 straipsniais, kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, siūlydama visose Lietuvos ugdymo įstaigose pravesti aplinkos apsaugos užsiėmimus. Užsiėmimus buvo pasiūlyta pravesti Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, regionų aplinkos apsaugos departamento, valstybinių saugomų teritorijų, muziejų ir Lietuvos zoologijos sodo specialistams.  Continue reading

Projektas „Sodinčius“

17264427_1865437483730523_5656768833284377224_n

 

     „Riešutukų“ grupės ugdytinė Sofija Norvaišaitė (auklėtoja Jūratė Bimbienė) dalyvauja prekybos tinklo „IKI“ organizuojamame socialinės atsakomybės projekte „Sodinčius“. Sofija nupiešė piešinį, kuris pavadintas „Daržovių rojus“. Piešiniui pavadinimą sugalvojo Ryčio („Riešutukų“ gr.) mama Giedrė. Už labiausiai patikusius piešinius savo balsą internete (www.sodincius.lt) gali atiduoti visi norintys ir tokiu būdu nulemti laimėtojus. Dvidešimt darželių, surinkusių daugiausiai balsų, gaus dovanų šiltnamius. Šiltnamiuose darželių darbuotojai kartu su vaikais galės auginti ir prižiūrėti daržoves, juose galės būti rengiami įvairūs užsiėmimai. Be to, tikslas išauginti vieną ar kitą daržovę gali padėti sutelkti darželio bendruomenę, o vaikus paskatinti domėtis juos supančiu pasauliu, sveikatai naudingomis daržovėmis, leisti įgyti naudingų ir sveikam jų vystymuisi pasitarnauti galinčių žinių.

    Kviečiame palaikyti mūsų darželį balsuojant „Sodinčiaus“ projekte už Sofijos Norvaišaitės piešinį „Daržovių rojus“ ir galbūt mums pavyks laimėti šiltnamį, kuriame vaikai galės patys auginti daržoves. Savo balsą galite atiduoti interneto puslapyje www.sodincius.ltPaspauskite ant nuorodos, paieškos laukelyje įrašykite „Daržovių rojus“ ir paspauskite „Like“. Tokiu pavadinimu yra keletas piešinių. Tad atidžiai perskaitykite po piešiniu vaiko vardą ir pavardę, kad nesumaišytumėte.  Prašome pasidalinti šia žinute su savo draugais, pažįstamais ir paraginti juos balsuoti.

Auklėtoja Jūratė Bimbienė

Kovo 11-osios minėjimas „Graži tu mano, brangi Tėvyne“

20170310_100555    

    Kovo 10-osios rytmetį lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko iškilmingas renginys „Graži tu mano, brangi Tėvyne“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Šventiškai nusiteikę, su vėliavėlėmis rankose ir kitokia trispalve atributika pasipuošę, vaikai su auklėtojomis susirinko į aktų salę. Minėjimas prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. „Riešutukų“ grupės vaikai deklamavo eiles apie Lietuvą, prasmingus posakius apie Tėvynę. Renginio vedėjos priminė vaikams, kuo mums brangi gimtinė, kodėl gera joje gyventi. Vėliau viena kitą keisdamos tiek mažųjų, tiek didesnių vaikų grupės dainavo savo Tėvynei skambias dainas, deklamavo eilėraščius, skyrė spalvingiausius piešinius, gražiausius posakius apie Lietuvą.  Šiame minėjime kiekvienas vaikas buvo dalyvis. 

       Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą organizavo auklėtojos metodininkės Reda Jurgėliene, Jūratė Bimbienė ir muzikos vadovė Dalia Dargienė.

 Auklėtojos metodininkės Reda Jurgėliene, Jūratė Bimbienė

20170310_100153     20170310_101308     20170310_101724

20170310_102730     20170310_102214

Pilietinė iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

     1

     Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybes atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios metines, lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos  „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą inicijuoja tarptautinė komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu. Iniciatyvos tikslai: masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių valstybės istorinių datų, skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, paskatinti supratimą, kad už laisvę reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir stiprinti pilietinę vienybę bei pasididžiavimą savo valstybe. Continue reading

Respublikinis projektas „Aš tokio ąžuolo kaip gyvas nemačiau“

     20170307_175225      20170307_174943

Auklėtojos metodininkės Roma Kančauskienė ir Jūratė Bimbienė dalyvauja respublikiniame projekte „Aš tokio ąžuolo kaip gyvas nemačiau“, kurį organizuoja Vilkaviškio rajono Kybartų mokykla-darželis „Ąžuoliukas“. Auklėtojos Romos ugdytinė Gabrielė Sasnauskaitė („Darbštuoliukų“ grupė)  ir auklėtojos Jūratės ugdytinė Adrė Dzimidavičiūtė („Riešutukų“ grupė) projektui pristatė po vieną ąžuolą.

    Projektas skirtas Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) paminėti. Jo pagrindinis tikslas –  ugdyti vaikų pilietiškumą perduodant etninės tautos vertybes, padėti suprasti žmogaus ir gamtos ryšius, ugdyti kūrybinius, meninius gebėjimus. Projekto pradžia 2017 m. vasario 1 d., pabaiga – 2017 m. kovo 20 d. Dalyvauja šalies įstaigos, kurias jungia pavadinimas „Ąžuoliukas“, „Ąžuolėlis“, „Ąžuolas“. Projekto dalyviai gali piešti, lipdyti, klijuoti, aplikuoti ar pasitelktę kitas technikas gaminti ąžuolus. Dalyvių darbai skelbiami Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“interneto svetainėje www.azuoliukaskybartai.lt ir interneto svetainėje YouTube.

Auklėtoja metodininkė Jūratė Bimbienė

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ – tokiais žodžiais visoje Lietuvoje vasario 28 dieną buvo vejama žiema. Mūsų įstaigos vaikai žiemą vijo ne tik iš darželio kiemo, bet ir dalyvavo Užgavėnių šventėje Atgimimo aikštėje prie Kelmės kultūros centro. Parodėme ne tik save, bet pažiūrėjome ir į kitus. Vaikai kartu su muzikos vadove Dalia Dargiene ir auklėtoja Jūrate Bimbiene parodė trumpą programėlę: pašoko šokį  ir padainavo Užgavėnių dainą. Vaikus šventei ruošė muzikos vadovė Dalia.

Auklėtoja metodininkė Jūratė Bimbienė

20170228_130043          20170228_131112