Skaitmeninės kompetencijos lavinimas

1,,NYKŠTUKŲ“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Reda spalio-lapkričio mėnesiais ypatingą dėmesį skyrė skaitmeninės kompetencijos lavinimui. Į kasdienes veiklas įtraukė Bee-bot, Botley, Rugged robotukus, planšetes, interaktyviąją lentą. Žaisdami vaikai mokėsi pažinti figūras, raides, skaičius, skaityti ir skaičiuoti, pažinti pasaulį ir kt. Mokėsi ieškoti informacijos, nuskaityti QR kodus, rastą informaciją panaudoti ir pritaikyti kasdieninėje veikloje. Ugdytiniai jau išmoko pirmųjų programavimo žingsnelių, geba susikurti savo animacinį herojų, užprogramuoti jo judesius. Ši veikla dabar ypač mėgiama. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Reda Mačiūnė dalyvavo Respublikinėje tęstinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinėje-praktinėje konferencijoje ,,ŽAIDIMAS UGDYMU, UGDYMAS ŽAIDIMU-4″, kurioje pristatė stendinį pranešimą ,,ŽAISK, PATIRK, SUŽINOK!“, skaitmeninės kompetencijos ugdymas(is) per žaidimą. Pranešime pedagogė pasidalino savo patirtimis, organizuojant ugdomąsias veiklas per žaidimą, naudojant skaitmenines priemones, apžvelgė keliamų ugdymo(si) tikslų įgyvendinimą ir pateikė ugdomųjų veiklų vizualizacijas.