Pokalbiai apie patyčias

1Kovo mėnesį Kelmės lopšelyje darželyje ,,Ąžuoliukas“ didesnis dėmesys buvo skiriamas patyčių problemai. Darželio socialinė pedagogė Dovilė Tamašauskė vedė užsiėmimus grupėse, su vaikais plačiau kalbėjosi apie patyčias: kaip jas atpažinti; kokios yra jų formos; kaip reaguoti, jei vaikas patiria patyčias; kaip padėti grupės draugui, patiriančiam patyčias ir pan. Reiktų nepamiršti, kad siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinį intelektą – padėti vaikui atpažinti savo ir aplinkinių jausmus; gebėti su jais tvarkytis; ugdyti empatiją; supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams; gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams. Mėnesį be patyčių Kovo 24 dieną vainikavo nuotolinės patyriminės – kūrybinės dirbtuvės ,,Draugystės bokštas“. Patyriminių – kūrybinių dirbtuvių tikslas: ugdyti mokinių saviraišką, įsitraukimą atliekant komandinį kūrybinį darbą, taip patiriant atradimo džiaugsmą bei pasitenkinimą bendravimu ir kūryba veiklos metu. Dirbtuvėse ugdytas poreikis bendrauti, bendradarbiauti ir lavinti kalbinius gebėjimus; stiprintas mokinių gebėjimas dalintis savo idėjomis ir kartu veikti su bendraamžiais; skatintas tikslingas IT technologijų naudojimas bei Kelmės rajono ugdymo įstaigų mokinių ir pedagogų bendravimas ir bendradarbiavimas. Patyrimines – kūrybines dirbtuves organizavo Kelmės rajono ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis ir Kelmės švietimo pagalbos tarnyba.