Veiklų projektas ,,STEAM‘UKAS ŽIEMĄ“

1Priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai“ ugdytiniai ir pedagogė Reda Mačiūnė prisijungė prie respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų, pedagogų STEAM veiklų projekto ,,STEAM‘UKAS ŽIEMĄ“. Projekto tikslas – organizuoti STEAM veiklas žiemos metu, siekiant sužadinti vaikų smalsumą, norą pažinti, atrasti, tyrinėti. Buvo organizuojamos teminių veiklų ciklas ,,Dinozaurų pėdsakai sniege“.

Ugdytiniai buvo įtraukti į pedagogo sukurtų pažinimų, tyrinėjimų ir atradimų veiklas. Kontekstinėse erdvėse vaikai:

• ieškojo įvairių pėdsakų;
  • juos kūrė patys.

Atliko užduotis tyrinėjimų stotelėse:

• dinozaurų paieškos sniege ir lede;
  • dirbtinio sniego gaminimas, lipdymas ir tirpdymas actu;
  • rastų dinozaurų figūrėlių pažinimas, priskiriant QR kodą pagal skaičių;
  • QR kodo informacijos nuskaitymas planšete; informacijos apie dinozaurus žiūrėjimas Youtube kanale.

Įgytas žinias ir gebėjimus įtvirtino kūrybinėse stotelės:

• piešimas ant pėdos ir štampavimas;
  • spalvų liejimas sniege;
  • kuriami namai dinozaurams – kodas ,,FIGŪROS“.

Atlikus veiklas, ugdytinai tyrinėdami pažino įvairius pėdsakus; susipažino su vandens būsenomis: ledu, sniegu, vandeniu, garais; sužinojo dinozaurų pavadinimus, stebėjo jų gyvenimo būdą; išmoko ieškoti informacijos, pasitelkiant QR kodus, kitas IT technologijas; prisiminė geometrines figūras ir skaičius.

Veiklų metu atliktų tyrinėjimų, eksperimentų aprašymai, pastebėjimai ir akimirkos bus įtraukti į praktinį – metodinį leidinį ,,STEAM‘UKAS ŽIEMĄ“.