Tarptautinis projektas „Kvadratiniai kodai žemėje“

1Priešmokyklinė „Pelėdžiukų“ grupė (mokytoja S. Petrauskienė) dalyvauja tarptautiniame projekte „Kvadratiniai kodai žemėje“ (QR codes on the EARTH).Kartu su Pasauline Žemės diena pradedamas švęsti ir Žemės mėnuo, kuris baigiasi balandžio 22 dieną – motinos Žemės dieną. Tai vienas iš svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos laikotarpių, kuris minimas ir ikimokyklinėse įstaigose, tačiau dažniausiai šiam laikotarpiui paminėti taikomos tradicinės priemonės ir metodai, visiškai neįtraukiant kompiuterinio raštingumo ir informatinio mąstymo.
PROJEKTO TIKSLAS:
Ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų informatinio mąstymo ir skaitmeninio raštingumo gebėjimus integruojant į aplinkos pažinimą.
UŽDAVINIAI:
1. Kūrybiškai įpinti skaitmeninių technologijų naudojimą į vaikų ekologinės sampratos ugdymą.
2. Skatinti sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.
3. Lavinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų skaitmeninio raštingumo gebėjimus.
DARBO EIGA :
1. Supažindinimas su projektu (04-01 iki 04-02);
2. Atliekų rūšiavimas pasitelkiant QR kodų korteles (04-05 iki 04-09);
3.Viktorina „Žemės kvadratiniai kodai“ (04-12 iki 04-16);
4. Palinkėjimai Žemei QR kodais. Kodavimas ir šifravimas (04-19 iki 04-23);
5. Veikla lauke „Pažįstu ir saugau medelius“ (04-26 iki 04-30).