Tarptautinis projektas Erasmus+ „Senojo vėžlio lobynas“

vėžliuko logoKelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ nuo 2018 m. lapkričio mėnesio dalyvauja tarptautiniame projekte Erasmus+ bendradarbiavimui inovacijomis ir keitimuisi gerąja patirtimi „Senojo vėžlio lobynas“. Įžanginė konferencija įvyko Bulgarijoje Ruse mieste praėjusių metų lapkričio mėnesį, kurioje 7 šalių projekto dalyviai buvo supažindinti su projekto tikslais ir uždaviniais bei tikėtinu rezultatu.

O šiemet vasario mėnesio pradžioje darželio auklėtojos Erika L.M. ir Reda L. dalyvavo Portugalijoje Silves mieste trijų dienų pirmuosiuose mokymuose pagal Erasmus+ “Senasis vėžlio lobynas“ projektą apie ikimokyklinio amžiaus vaikų finansinį raštingumą. Taip pat mokymuose dalyvavo mokytojai iš Kroatijos, Graikijos, Italijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Portugalijos. Visi dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti istorijos apie pinigus, išgirsti paskaitą apie matematinių sąvokų ir žinių perdavimą valiutos bei jų vertybių kontekste. Šiuos seminarus vedė Silves mokyklos pedagogai, o vidurinės mokyklos mokytojai kartu su mokiniais mokė kurti filmuką. Be švietimo veiklos projekto dalyviai turėjo galimybę Portugalijoje susitikti su ikimokyklinės ir pradinės mokyklos visuomene, lankėsi vaikų darželyje, pradinėse ir vidurinėse mokyklose bei šių mokyklų bibliotekose. Vaikų darželiai ir bibliotekos  pristatė savo bendrąją veiklą, kaip geros praktikos pavyzdžius. Bendro susitikimo metu Portugalijoje susitarta dėl kito organizacinio susitikimo, kuris vyks 2019 m. liepos pradžioje Kroatijoje.

Foto_Portugalijoje