ŠIMTMEČIO DOVANOS

1

Auklėtojos Jūratė Bimbienė („Riešutukų“ gr.), Reda Mačiūnė („Nykštukų“ gr.) ir Roma Kančauskienė  („Darbštuoliukų“ gr.) prisijungė prie projekto „Šimtmečio dovanos“. Šis projektas kviečia Šimtmečio proga padovanoti savo laiko Lietuvai, būti aktyviais ir neabejingais piliečiais, kuriems rūpi, kurie patys kuria malonesnę aplinką, tvirtesnę bendruomenę, rūpinasi kitais ir įgalina kitus. Pedagogės internetiniame puslapyje www.lietuva.lt užregistravo savanorišką veiklą: pavasario švarinimosi akciją „Darom! Gamta mums padėkos!“ (pagal dvi kategorijas „Laikas bendrystei“, „Laikas gražesnei aplinkai“).

Suvokimas apie gamtos saugojimą ateina, kai vaikai nuo mažens drauge vykdo veiklas, padedančias gyventi draugiškai su gamta, plėtoja švarios aplinkos suvokimą. Šimtus tūkstančių gyventojų savanoriškai tvarkyti aplinką suburiančios įvairios akcijos tradiciškai įtraukia ir lopšelio-darželio „Ąžuoliuko“ vaikus bei pedagogus. Pavasarį auklėtojos Jūratė, Reda ir Roma organizuoja pavasario švarinimosi akciją. Jos tikslas – savanoriška iniciatyva prisidėti prie švaresnės, gražesnės Lietuvos kūrimo. Ji skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus, suburia leisti laiką kartu.

Kiekvienais metais su vaikais tvarko Kelmės „Draugystės“ parką. Jis yra prie „Kražantės“ upės užtvankos. Parko teritorijoje yra stadionas, tinklinio aikštelė. Čia vaikai ir suaugusieji turiningai leidžia laiką: sportuoja, žaidžia, maudosi, žvejoja, vaikščioja, plaukioja valtimis, rengia įvairias šventes. „Ąžuoliuko“ ugdytiniai prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo. Parko teritorijoje renka šiukšles, šakas, grėbia lapus. Nuo mažų ir darbščių rankų šiukšlių parke tikrai sumažėja. Savanoriška iniciatyva įkvepia kitus gražinti Lietuvą, skirti laiką bendrystei, skatina pilietiškumo jausmus. Lietuvą kuriame mes visi. Turime būti neabejingi piliečiai. Padovanokime savo laiką Lietuvai!

Vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=zs3oCA7rKXA

Auklėtojos Jūratė B., Reda M., Roma K.