Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

3 2 1

Socialinės pedagogės Ingos Rezeckienės  iniciatyva 2018 m. kovo 19-23 dienomis Kelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“  prisidėjo prie „Vaikų linijos“ organizuojamos akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kuri jau tapo tradicinė.

Visi kartu pedagogai su vaikais ir jų tėveliais siekė užkirsti kelią patyčioms, gerindami bendrą emocinę savijautą, skatindami pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų suaugusių santykius.

Pirmoji diena – „DRAUGAI“. Šią dieną skyrėme pokalbiui su vaikais apie draugystę. Šio pokalbio tikslas buvo lavinti vaikų gebėjimą užmegzti draugystę ir tinkamai reaguoti į atstūmimą bei vienatvę. Skėčio apipavidalinimas subūrė vaikus bendrai veiklai.

Antroji diena – „KAIP PADĖTI DRAUGUI“. Įtraukėme tėvelius, jiems visos savaitės metu ant lašo lapelio reikėjo užrašyti gražius žodžius, kurie džiugino kiekvieną. Šios dienos tikslas šalia esančiam vaikui, suaugusiam perduoti gražias mintis ir palinkėjimus.

Trečioji diena – „KĄ DARYTI KAI MAN…. LIŪDNA, PIKTA, BAISU“. Šios dienos veikloje vaikai stebėjo ir bandė atspėti veikėjų emocijas. Mokėsi atpažinti savo jausmus, galvojo, kokį pasirinkti sprendimą esant skirtingai situacijai. Žiūrėjo filmuką „Skriaudėjo šokis“ (Bully Dance).

Ketvirtoji diena – „DRAUGAS ŠALIA“. Šios dienos veikloje vyko pokalbis skatinantis vaikus save suvokti kaip grupės narį, kurie būtų nusiteikęs bendradarbiavimui su kitais. Veiduko dekoravimas.

Penktoji diena – „DRAUGYSTĖS APYRANKĖ“. Savaitę užbaigėme pozityvia gaida. Tad šią dieną vaikai dalinosi visos savaitės įspūdžiais, dekoravo popierinę apyrankę, kurią galėjo apsimainyti su draugu arba pasilikti sau kaip draugystės simbolį.