Pilietinė iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

1

Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybes atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios metines, lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos  „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą inicijuoja tarptautinė komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu. Iniciatyvos tikslai: masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių valstybės istorinių datų, skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, paskatinti supratimą, kad už laisvę reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir stiprinti pilietinę vienybę bei pasididžiavimą savo valstybe.

Mūsų įstaiga, siekdama paminėti valstybės šventę ir puoselėti bei stiprinti pilietinę vienybę, paragino  vaikus apsirengti Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis – raudona, žalia, geltona. Visi sustojo vienas šalia kito ir sudarė žiedo formos kompoziciją „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Žiedo formos kompozicija buvo įamžinta fotoaparatu ir nusiųsta organizatoriams. Informacija apie dalyvavusias institucijas bus patalpinta Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti internetinėje svetainėje. Iš gražiausių foto nuotraukų bus sukurta foto galerija, kuri bus prieinama viešai peržiūrai.

Auklėtoja Jūratė Bimbienė