Lopšelyje -darželyje „Ąžuoliukas“ vyko respublikinė metodinė konferencija „Etninių vertybių puoselėjimas ikimokyklinėje įstaigoje-tautos kultūros pagrindas“

Turėjome svečių iš visos Lietuvos – Klaipėdos(lopšelių-darželių  „Kregždutė“,„Radastėlė“, „Vyturėlis“, „Žuvėdra“, „Puriena“, „Papartėlis“, „Giliukas“, „Obelėlė“) , Šiaulių (lopšelis-darželis „Pasaka“), Šilutės (lopšelis-darželis „Pušelė“), Kaišiadorių (lopšelis-darželis „Spindulys“).

1

Šių metų vasario 22 dieną, darželyje-lopšelyje „Ąžuoliukas“ buvo surengta Respublikinė konferencija „Etninių vertybių puoselėjimas ikimokyklinėje įstaigoje – tautos kultūros pagrindas.

Renginį pradėjo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ muzikos auklėtojos
D. Dargienės ruošiami ugdytiniai, kurie svečius pralinksmino tradiciniais lietuvių liaudies šokiais, dainomis ir žaidimais.

Konferencijoje pranešimus apie etninės kultūros puoselėjimą lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ skaitė lopšelio-darželio auklėtojos-metodininkės
R. Jurgėlienė ir J.Bimbienė, S.Petrauskienė kalbėjo apie etninio ugdymo būdus ir formas, projektų vadovė A. Butkuvienė pristatė darželyje vykdomą tarptautinį etninį projektą „TRŠP–Tradicijos, Realybė, Švietimas ir Pramogos 4-10 metų vaikams“, taip pat apie gyvąją etninę kultūrą pasakojo Kelmės etnografinio ansamblio „Ramočia“ vadovas, mokytojas metodininkas V. Rutkūnas.

Atvykusios auklėtojos, metodininkės, ekspertės pasidalino gerąja patirtimi ir informacija, siekiant etninio vaikų puoselėjimo įvairiose srityse. Pristatyti pranešimai „Lai skamba dainos Pamary“(Klaipėdos lopšelio-darželio „Kregždutė“ meninio ugdymo mokytoja metodininkė
Ž. Kazlauskienė), „Netradicinio folkloro ugdymo galimybės ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje“ (Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė R. Ručinskienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja A. Baltutytė-Bražienė) , pristatyti stendiniai svečių pranešimai ir daug kitų pristatymų, kuriais galėjome pasidžiaugti, įvertinti ir panaudoti ateityje puoselėdami etnines tradicijas vaikų ugdyme.