Ekologinis konkursas „Kamštelių vajus’2015“

Jau ketvirtus metus Vš Į „Draugiški šeimai“ organizuoja ekologijos konkursą “Kamštelių vajus”.  Šiemet  konkursui “Kamštelių vajus’2015” plastikinių butelių kamštelius rinko visa Kelmės lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė – vaikai, tėvai, seneliai, pedagogai.

Spalio 14 d.  plastikiniai butelių kamšteliai konkursui “Kamštelių vajus’2015” buvo surenkami  prie Kelmės kultūros centro. Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikai ir auklėtojos, su surinktais kamšteliais, vyko į  “Kamštelių vajus’2015” surinkimo punktą. Mus pasitiko konkurso iniciatorė bei organizatorė Birutė Jakučionytė ir savanoriai, kurie pasvėrė surinktus kamštelius.

MES pririnkome net 23,35 kg plastikinių kamštelių.

Kelmės lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“  buvo apdovanoti padėkomis, knyga, pasaulio žemėlapiu ir pieštukais už dalyvavimą ekologijos konkurse saugant Žemę.

Perdirbimo įmonės UAB „Plastic chips“, kuri ir supirks visus surinktus kamštelius, vadovas Darius Šikarskas sako:  „Su dideliu džiaugsmu prisidedame prie „Kamštelių vajaus“ , nes pagrindinis mūsų įmonės tikslas – maksimaliai sumažinti atliekų patekimą į sąvartyną. Plastikinis kamštelis – labai smulki, nereikšminga šiukšlė, tačiau per „Kamštelių vajų“ surenkami kamštelių kiekiai yra neįtikėtinai dideli.“

Organizacijos „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadybininkė Gerda Vainoriūtė teigia: „Šio konkurso sėkmė parodė, kad kartais pavienių asmenų iniciatyvos gali tapti sisteminiais pokyčiais visoje šalyje – šiandien kai kuriuose Lietuvos miestuose tikrai sunku surasti numestą plastikinį butelio kamštelį – visi jie kruopščiai surenkami ir priduodami perdirbti. Per kelis metus šis konkursas tapo didžiausiu mūsų finansuojamu socialiniu projektu vaikams. Jį pristatysime ir spalio 21 dieną vyksiančioje metinėje konferencijoje apie pakuočių atliekų tvarkymą „Sėkmės taškas – partnerystė“, kurioje dalyvaus valstybinių institucijų, verslo ir visuomenės atstovai.

Labai džiaugiamės prisėdėję prie šio ekologinio projekto, taip galėdami sumažinti Žemės taršą. Dėkojame visiems vaikams, tėveliams ir jų artimiesiems, pedagogams, kurie sudalyvavo šioje akcijoje.

Informaciją parengė vyresniosios auklėtojos Reda Jurgėlienė ir Jūratė Bimbienė

12064194_749622365149500_708729630_n 20151014_111114